Atrakcje

Odkryj malownicze Dąbki

Dąbki

Atrakcje, błękitne morze, czysta plaża, bliskość lasów i wydm! To otoczenie, w którym spędzisz wczasy z rodziną i przyjaciółmi.
Morze i lasy produkują sprzyjające relaksowi naturalne olejki eteryczne, co sprawia, że Dąbki to doskonałe miejsce na letni wypoczynek.

Dąbki atrakcje dla odwiedzających

Na północy Polski, w sercu Pobrzeża Słowińskiego leżą Dąbki - miejscowość uzdrowiskowa znana z wyjątkowego, pełnego wydm wybrzeża zlokalizowanego na mierzei polodowcowej.

Ten spokojny, oddalony od dużych miast zakątek przyciąga wielbicieli zarówno leniwego, jak i aktywnego wypoczynku. Noclegi w Dąbkach to bogata i zróżnicowana oferta domków letniskowych. Przebywające tu rodziny z dziećmi mają do dyspozycji ogromne, czyste, strzeżone plaże i kilometry leśnych ścieżek oraz szlaków turystycznych. Miłośnicy sportu mogą zapisać się do szkółki surfingu czy kitesurfingu, wybrać się na wyprawę kajakiem czy wypożyczyć kijki do Nordic Walkingu.

Plaża

Czysta, piaszczysta i szeroka plaża w Dąbkach zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. W sezonie funkcjonuje tam kąpielisko strzeżone przez ratowników WOPR. Plażę łączy z miejscowością pas niskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną. Wzdłuż brzegu morskiego przez 6km ciągnie się promenada leśna. W Dąbkach na plaży cumują kutry rybackie, a od tamtejszych rybaków można kupić świeżo złowione ryby.

Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo jest dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Bukowo jest rajem dla wędkarzy - występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, działa tez przystań żeglarska.

Więcej o atrakcjach w Dąbkach i okolicy przeczytasz na www.dabki.pl